Viņu daudzi atpazina kā īstu enerģijas bumbu, Viņš vienmēr bija tik enerģisks un aktīvs mūziķis, kurš nezināja robežas. Viņš darīja visu un visur.
No sintezatora fanka līdz minimālismam. No sirreālas popmūzikas un maigām filmu melodijām līdz orķestra disonansēm un eksperimentālai elektronikai. 2023. gada 28. martā no šīs dzīves aizgāja lielisks novators, kurš savā priekšā neatzina nekādas robežas.
Ruiči Sakamoto uzauga Japānas pēckara vesternizācijas laikā. Viņa pirmās muzikālās kaislības bija “Bītli” līdzās Baham un Šopēnam.
Studējot Tokijas Mākslas universitātē, viņš aizrāvās ar avangardu un brīvo improvizāciju. Un tad sekoja gadu desmitiem ilgi radošie meklējumi, kas tika iemūžināti plašā piedzīvojumu, brīnumu un atklājumu pilnā diskogrāfijā.
“Thousand Knives” (Tūkstoš naži, 1978)
Mao Dzeduna dzejolis, kas tiek lasīts caur vokoderu, ieplūst ieprogrammētā ritmā kopā ar sintezatoru faktūru un ģitāras solo. Viss šis skaņdarbs tiek saukts “Tūkstoš naži” par godu franču dzejnieka Anrī Mišo aprakstam par meskalīna lietošanas pieredzi. Tas bija lielisks sākums solo karjerai! Ieraksts sniedza Sakamoto iespēju strādāt kopā ar Yellow Magic Orchestra.
Yellow Magic Orchestra “Firecracker” (Petarde, 1978)
Viens no ietekmīgākajiem un slavenākajiem projektiem ar Ruiči Sakamoto piedalīšanos. Yellow Magic Orchestra kaislīgi nodarbojās ar elektronisko mūziku un iedvesmoja veselu elektronisko mūziķu paaudzi Japānā un ārpus tās.
Lasi vēl: Astrologi noteikuši, pie kurām zodiaka zīmēm tuvākajās dienās atnāks liela naudas summa
Dažkārt viņus dēvēja par japāņu atbildi uz Kraftwerk, bet patiesībā Yellow Magic Orchestra bija paši uz sava viļņa: sajaucot dažādus žanros, necenšoties būt roboti un paužot unikālu, bieži humoristisku attieksmi pret “aziātiskumu” un tā eksotisko uztveri no citu kultūru pārstāvjiem.